Díszpolgárok, díjazottak

       Pro Communitate díj
A PVSK női kosárlabda csapata (Bercsényiné Horváth Judit, Sztojkovics Éva, Vilutyte Jolanta, Veres Judit, Halász Judit, Sajni Beatrix, Vertetics István - edző) 1992.
Lippay Antal 1992.
dr. Szalai János 1992.
Czéh László 1992.
Maár Gyuláné 1993.
Kárpáti Gábor 1993.
dr. Nádor Tamás 1994.
Pinczehelyi Sándor 1994.
dr. Vargha Dezső 1994.
Végh István 1994.
Horváth László 1994.
Ranga László (elhunyt) 1994.
dr. Dóczi Tamás 1994.
Gerold Pankl 1994.
Tatár Dénes 1994.
dr. Rudnay János 1994.
Tölösi Péter 1994.
A PVSK női kosárlabda csapata (Anitics Lívia, Balázs Hajnalka, Donkó Orsolya, Iványi Dalma, Kiefer Csilla, Zsolnay Gyöngyi, Máté János - edző) 1995.
A Pécsi Nemzeti Színház kollektívája 1995.
Rudolf Rager 1995.
Tasnádiné Rónaky Edit 1995.
Werner Edit 1995.
Pécsi Szimfonikus Zenekar 1996.
dr. G. Sándor Mária és dr. Gerő Győző 1996.
Mohai István 1996.
Barth István 1997.
Molnár Gfellner Judit 1997.
Mecsek Táncegyüttes 1997.
dr. Kassai Miklós 1998.
Takács Gyula 1998.
dr. Bari Istvánné 1998.
Somosi László 1998.
Dirk Hofmann 1998.
dr. Kéri István 1998.
Szélkiáltó Együttes 1999.
dr. Majorlaki József 1999.
dr. Szalai István 1999.
Hanns Seidel Alapítvány 2000.
Uhrik Teodóra 2000.
dr. Horváth Csaba 2000.
Pécsi Balett 2001.
Pécs- Gyárvárosi Gyermek- és Ifjúsági Fúvószenekar 2001.
Bóbita Bábszínház 2001.
Hesz János 2002.
Horváth Gyula 2002.
Matyi Dezső 2002.
Mezőszél Utcai Általános Iskola nevelőtestülete 2002.
Pécsi Galéria és Művészeti Műhely 2002.
Troska Gyula 2002.
Stenczer Béla 2003.
dr. Koltai Dénes 2003.
Vári Éva 2003.
dr. Cserép Attila 2004.
Durucz István 2004.
a Pannon Volán Rt. Bartók Béla Férfikara 2004.
dr. Diófási Lajos 2005.
Nagy Sándor 2005.
Papp Béla 2005.
Nyirati István 2006.
Kadia György 2006.
Dörömböző Géza 2006.
Ágoston Zoltán 2006.
Pécsi Harmadik Színház Közhasznú Társaság 2006.
Elcoteq Zártkörű Részvénytársaság 2006.
Káldy József 2007.
Ércbányász Koncert Fúvószenekar 2007.
"Pécsi Női Kosárlabda Szurkolók Közössége" 2007.
Zámbó Péter 2007.
Joachim Scheffczyk 2008.
Arató Márton 2008.
dr. Kiss Endre 2008.
Szirtes Béla és Sallay Árpád 2009.
Dr. Erdősy Emil 2009.
Farkas Tamás 2009.
Nürnberger Géza (posztumusz) 2009.
Garadnay Balázs 2010.
Vidákovics Antal 2010.
Civilek Mecsekért Mozgalom 2010.
Bánky József 2010.
Károly Róbert 2010.
dr. Suchman Tamás 2010.
Balikó Tamás 2011.
Dr. Kiss Tibor 2011.
N. Szabó Sándor és Unger 2011.
HUAWEI Technologies Hungary Kft. 2012.
Orsós Teréz 2012.
Kaufmann Pál 2012.
Fekete Gyémánt Fúvószenekar 2013.
Szenczy Sándor 2013.
dr. Lábady Tamás 2013.
UniCum Laude énekegyüttes 2014.
Dr. Miseta Attila 2014.
Vasasi Szent Borbála Egyesület 2014.
Pécs és Térsége Közösségi Közlekedésért Egyesület 2014.
Bátor Botond 2014.
Punnany Massif 2015.
Pécsi Rotary Klub 2015.
Nyugdíjas Pedagógusok Baratság Kórusa 2015.
Magyar Pálos Rend 2016.
Jobbágy Valér 2016.
Varga Ferenc 2016.
Bognár József 2017.
Szabó Ferenc 2017.
Baranya Táncegyüttes 2017.
Megyimóreczné Schmidt Ildikó 2018.
Dobos László 2018.
Pro Pannonia Kiadói Alapítvány 2018.